Views در MVC – جلسه ۱۷

Views in MVC - Session 17 - Feature Image

در هفدهمین جلسه از آموزش ASP.NET Core درباره Views در MVC صحبت خواهیم کرد و این مبحث را با جزئیات بیشتر ارائه خواهیم کرد. در واقع View یک فایل با پسوند cshtml (cs ابتدای پسوند با توجه به زبان برنامه‌نویسی توسعه اپلیکشن میباشد و cs نشانگر زبان برنامه‌نویسی CSharp میباشد) که دارای دستورات html و کدهای Razor میباشد. مسئولیت View نمایش اطلاعات Model ارائه شده توسط Controller میباشد.

View در MVC چیست؟

View یک فایل با پسوند cshtml (cs ابتدای پسوند با توجه به زبان برنامه‌نویسی توسعه اپلیکشن میباشد و cs نشانگر زبان برنامه‌نویسی CSharp میباشد) که دارای دستورات html و کدهای Razor میباشد. مسئولیت View نمایش اطلاعات Model ارائه شده توسط Controller میباشد.

عملکرد پیشفرض ASP.NET Core در زمان درخواست View

در صورتی که قصد داشته باشیم از View به عنوان خروجی Action Method استفاده نماییم، نوع خروجی باید ViewResult و یا IActionResult باشد. در واقع اگر به تعریف (Definition) نوع خروجی ViewResult مراجعه نمایید، متوجه میشوید که این خروجی از نوع ActionResult پیاده‌سازی گردیده است. پس با انتخاب IActionResult، شما امکان ارائه خروجی با محدوده وسیع‌تری خواهید داشت که View را شامل میگردد.

به صورت پیشفرض، ASP.NET Core در صورت مشاهده خروجی View در Action Method به دنبال یک فایل در مسیر ریشه اصلی پروژه، پوشه Views و زیر پوشه همنام با با نام Controller و سپس فایل همنام با نام Action Method با پسوند cshtml (در صورتی که زبان توسعه اپلیکشن CSharp باشد) خواهد گشت.

در صورتی که فایل در پوشه مورد نظر یافت نگردد به دنبال همان فایل در مسیر Views/Shared و یا Pages/Shared خواهد گشت. به عنوان مثال همانگونه که در تصویر زیر مشاهده میکنید. ASP.NET Core به دنبال فایل index.cshtml در مسیرهای زیر با اولویت ذکر شده میگردد.

  • Views/Home/Index.cshtml
  • Views/Shared/Index.cshtml
  • Pages/Shared/Index.cshtml
Default ASP.NET Core MVC Routing for Views

این حالت پیشفرض قابل تغییر میباشد که در جلسه آینده به شرح آن خواهیم پرداخت.

در صورت نیاز به جزئیات بیشتر، میتوانید ویدئو آموزشی این جلسه را تماشا نمایید. همچنین برای آگاهی از جلسات بعدی این دوره آموزشی، ما را در اینستاگرام، تلگرام، یوتیوب و آپارات دنبال کنید و لیست کامل جلسات در این قسمت در دسترس شما میباشد.

تماشای ویدیو در یوتیوب ما

دانلود اسلایدهای آموزشی این جلسه از اینجا

برچسب ها

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x